اندرحكايت شركت در تظاهرات...

چهارشنبه به رسم قديم در ساعت معين و مألوف خانه را به سمت دانشگاه بعد از التماس دعا از خانم گل - مادرم - ترك كردم. ايستگاه دروازه دولت ميعادگاه روزهای زيادی از سفرهای درون شهری من؛ كمی شلوغ تر از روزهای قبل بود. بليط بيست تومانی در دست به نظاره‌ی اتوبوسی كه مقصدش انقلاب باشد، ايستادم.
اتوبوس آمد. ما بين در و يك آقای مسافر ديگر سوار شدم. نرسيده به ميدان فردوسی ديگر ماشين حركت نكرد .... جماعت روان بودند به سمت ميدان انقلاب به جهت اعتراض به آمريكا و آمريكاييهای پدرسوخته. راننده سه‌بار درعقب كه من در آستانه‌اش بودم، را گشود. بار سوم عزم جزم كردم و پياده شدم. درهمان حين پياده‌شدن در محاصره گروهانی 35 الی 40 نفره از نسوان خشمگينی قرار گرفتم كه يكی در ميان پرچم به دست داشتند و به طرز شديدی خواهان استخراج پدر آمريكا بودند .... راننده هم تا از اتوبوس پياده شدم در را بست. راه اميد مرا بست. مانده بودم آن وسط حيران. راهی نداشتم. زير ماشين هم مطمئنا جايی مناسبی برای خارج شدن از حلقه‌ی محاصره‌ای كه دايم تنگ‌تر می‌شد، نبود. اين ميان چهره‌ی دو برادر غيور ديدنی بود كه از فاصله‌ی ابتدای گروهان خواهران هی بال بال می‌زدند و مرا نشان می‌دادند ... كه تو چطوری رفتی آن وسط؟
توكل بر خدا كردم و 20 الی 30 قدم همراه گروه نسوان شعار دادم ....


 

كلاس ساعت 10.30 را 11.30 رسيدم.
 

/ 12 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
samira

راستی وقتی بر دهان استکبار مشت می زديد به گلبهار نيم سوخته را نديديد؟افسانه نوروزی را چطور؟ يا کبری رحمانپور را؟؟...

جلال | در محضر ملك‌الموت

آقا اين ماجرای غيرت دارد بيخ پيدا می‌کند؛ خوب اضافه اگر هست صادر کنيد به برادران دوست و مسلمان بی‌غيرت!

جلال | در محضر ملك‌الموت

عرض کنم که ما فقط در اين سال‌ها چوب نيم‌سوخته ديده‌ايم! عرض‌تر کنم که راننده‌ی بی‌غيرت اعدام بايد گردد.

س.بشارتی

این حضور اتفاقی شما در جمع نسوان نشان می دهد که هر چند لباس اسلام دست و پای شما را بسته است ولی همچنان به فکر پدر آمریکا هستید...

حميد

جا دارد که در آستانه ی سالروز حماسه ی جاودان فتح خرمشهر اِن جمله را از حضرت اما ذکر کنيم که: «ما تا آخر ايستاده ايم!» /

چشمان شيشه اي

سلام آقا امير من چه چيزهايی که در اينترنت ياد نگرفتم!! اين توصيه ايمنی رو هم که توی وبلاگ آقا جلال ديدم برام خيلی بديع بود. شما هم ملاحضه فرمايی(براي جلوگيري از هرگونه سوء‌استفاده، لطفا بلافاصله بعد از مصرف، آن را سوراخ يا پاره نماييد.) البته بعد از مصرف دوغ ظرف آن را به اين روز بيندازيد.

ليلی

خوب است. عاقبت کار یکی از شما رجال پیدا شد که حتی علی رغم میل درونی اش که با جبر چند گامی با نسوان هم گام شود...خوب است...راضی هستیم...این روز ها آنقدر همه جا ساکت است که صدای فریاد خاموش می شود. من که صدایی نمی شنوم. فقط عده ای را می بینم که برای قرص نان می پرند و سر می شکنند و هیچ کس به سهم دیگری فکر نمی کند. خیلی خسته ام...آن ها چه قدرتی دارند که فریاد می کشند ...من صدا ندارم.پایدار باشی.

mahdi

هاها، ملت چه مشکلاتی دارند، شماها چه دغدغه‌هايی داريد. «توكل بر خدا كردم و 20 الی 30 قدم همراه گروه نسوان شعار دادم...»! اسلام بر باد رفت، نه؟

هري هالر

نظر کرده هستی، در شعاردادن هم شانس مي آوری!

****

baz ham tofighe ejbari