سالها خمس ...

دست و دلم به نوشتن نمی‌رود. دلم آرام و قرار ندارد. اگر بگویم که دلتنگ نیستم، مطمئن باش که دروغ گفته‌ام. زمان کم دارم. در این روزها دو جریان است که دلشوره‌ی انجامش را دارم.
 خدا بگویم چه کند کسی را که راز چشم‌ها را با من در میان گذاشت.
بنده‌ی تخس را مچاله کردند و به دیوار کوبیدند. رازش خم شدن بندگی بود و ضجه‌های دو شب... پیاپی و بی فاصله.


***


سالها در هر سفر زیارت آقایم رضا، موقع برگشت زمزمه می‌کردم:« دلم می‌خواد یه شب مدینه باشم...» می‌خواندم و گریه می‌کردم تا می‌رسیدم به جایی که:« کاش بودیم و تو کوچه یارش بودیم... ما بچه شیعه‌ها کنارش بودیم.....به جای اون ما رو کتک می‌زدند... رو زخمای ماها نمک می‌زدند....» که دیگر دل و صدایم یاری نمی‌کرد... آن وقت ساکت می‌شدم.

 همسفرهایم را تک به تک به این ادعا گواه می‌گیرم که چقدر سخت بود فرو بردن فریاد.


***


دلم آرام و قرار ندارد از بابت امانتی که باید به صاحب امانتدارش برسانم. او بزرگ است و آرام و وسیع.
دعا کنید که اشک کم نیاورم. چشمهایم سالها خمس بدهکار است.

 

/ 17 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
reza

دلم شور می زنه مواظب باش

حامد

خمس خودت را هم بتوانی بدهی خودش خيلی است. من با اين همه خمسی که بالا آورده ام چه کنم؟ چشمهايم دارند می ترکند؟ خوب ها مرا دوست ندارند. من يک چاه می خواهم...

leyli

کاش می شد لااقل با صداقت ابلهانه هم شده همه ی معصومين را اشتباه بگيريم اما محبت در دلمان اشتباهی نباشد. / اين قدر نترس. نگران هم نباش. هميشه همه چيز آنقدر زود روبراه می شود که فکرش را نمی کنی.پايدار باشی و سبز.

???

amir adam bash!!!!!

مجتبي

رد می شوی به خانه ی ما هم سری بزن

kash

عمه کتی نشين. خوبه می گين *بچه شيعه*. مونده تا بزرگ بشن اين بچه ها.

kash

اگه بزرگ بودن خوب می شدن. حرافی نمی کردن. مرد عمل بودن که به جمله های ناز توی وبلاگ نيست که به همه ثابت کنيم خيلی می فهميم.بزرگ بشن...راه زياده.

samira

حتما به دل نوشته ها سر بزن ...

امیر

فهميدی داره چه اتفاقی می افته؟ ما (من و تو و جلال) داريم دقيقاْ مثل کرمای ابريشم دور خودمون پيله های خيلی خيلی احمقانه می بنديم... دقيقتر بگم ما بدجوری داريم استحاله می شيم... بدجور. بعد التحرير: قبل رفتن يه سری به من بزن. خيلی حرفا دارم که بايد بزنم... بغضه بدجور پيچيده تو گلوم. بدجور...