جشن تولد چشمهایش...

در جمع بچه های آن شب، فقط محسن  بار دومش بود. از باب سلام که وارد شدیم، گفت: «سرتون رو پایین بندازید. وقتی رسیدیم و گفتم حرم آن وقت نگاه کنید... این بار اولتان است که اینجا را می بینید.... هرچی بخواهید به شما می دهد.» خودش خواست که چه بخواهم و خواستم....
 تا شبهای قدر چقدر مانده است؟
چه لذتی داشت بوسه بر دستان پدر و مادر به هنگام بازگشت.

**
دل است دیگر. چه کارش می شود کرد؟ خواست. اجابت کردند. وحالا با چشم هایی که روشن شده به نور و هستی باید زندگی کنم. باید راه بروم. باید انتخاب کنم. باید زندگی کنم. باید دعا کنم. باید تو را همراهی کنم.

**
شاعر شعرهای اتل متل هایم هم به آرزویش رسید و شفایش را از خانم فاطمه گرفت. چه اشکهایی و از چه چشمهایی به خاطر شعرهایش در آمد... بهشت برای او نباشد برای کیست؟

**
راستی ديروز جشن تولد چشمهایش بود.


/ 23 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ليلی

سلام. اين همه جشن چه خوب با هم يکی شده. چشمانت اين روزها خيلی چيزها را واضح تر می بينند و خيلی چيزهای پوچ ديگر در نظرت نمی آيد. خوش به حالت.(راستی فوق مبارکه! حرف حميد صحت داره؟ اگر آره اونم مبارکه!)هميشه پايدار باشی.

حامد

مدينه رو ديدی......؟؟

حميد

سکينه رو هم ديدی .......؟!!

mohajer

زیارتتون قبول و دلتون همیشه سبکبارو شاد .. شنیده بودم شما هم دومین باره که مشرف میشین. اخبار کذب بود ؟ ولی جدی برای اولین بار بد جور به جمعی که داشتن میرفتن حسودیم شد ..... راستی به نخاوله سر زدید ؟ ثقیفه هم که نرفتین ... ایشالله میرین .. دفعه بعد ..مثل دوستتون سال دیگه خوبه ؟

mohajer

اولش فکر میکردم همه اش باید حسودی کنم .هنگ کرده بودم اما بعدش دیدم فاطمیه اونجا بودن هم صفای خودش رو داشت ..در به در همه جا دنبال مادر گشتن رو اونجوری شاید دیگه هیچ جا نتونم تجربه کنم .تشییع پیکری که نبود از کوچه بنی هاشم و طوافش دور حرم نبوی تا بقیع شاید برا همه پا نده ؛ موندن پشت در بسته بقیع رو شما تجربه نکردیداما حالا که فکرش رو میکنم میبینم هرچند گرون اما خواستنی بود . دیدن طلوع خورشید از پشت گنبد سبز از جلوی مسجد علی (,ع ) رو چی ؟ غروب نخلستون وقتی چاه و نخل و ماه علی علی میگفتن ؟ کاش تجربه کرده باشین چون قابل وصف نیست . راستی پشت دیوارهای مزار نجمه خاتون دلتنگ گنبد طلا نشدید ؟ یا توی صحن مسجدالنبی وقتی نمیذاشتن اشکهاتون بچکند روی سنگ های سفید دلتون هوای یکی از حجره های دنج حیاط سقاخونه رو نکرد ؟ .. امیدوارم دلتون اونجایی شده باشه .. سربلند باشید ...یا حق!

كلاشينكف

سلام اميرجان...عيدت مبارک...التماس دعا ...

حميد

امير جان! اولا که اگه من هم حاجی می‌شدم و بعد فوق می‌خوندم و بعد هم ...(بهله!) اون‌وقت شايد با کلاس می‌شدم و همين‌جوری می‌شدم که تو شدی!! در ثانی: امروز (يک‌شنبه) عيد بوده بيد!! (لابد عيد فاوست!) عيدت مبارک!! / تا بعد!

بچه های قلم سبز

زیارت قبول .

حسین

سلام!استفاده کردم!شاد باشی

سیامک

سلام عزيز دل !...خوبی ؟!... می خواست مبرایت بنویسم ای قوم به حج رفته ...! ...اما دلم نیامد !...آن که از چشمهایش می نویسد راز حج را می داند ...شاد باشی و برقرار