حريم خصوصی...؟

 

 چند وقتی است که سی دی مبتذلی منتسب به زهرا امیرابراهیمی، بازیگری که به لطف سریال شبانه ی نرگس هرشب تصویرش از تلویزیون پخش می شد دست به دست در بین عموم مردم می چرخد و در اکثرمجالس نقل قولی است که دیدی دختر شوکت ...
بحث دو حالت کلی دارد:
1- این شخص زهرا امیر ابراهیمی نبوده و فردی  که شباهت بسیار زیادی به او دارد، ایفاگر این نقش بوده است.
2- فیلم متعلق به خود زهرا امیرابراهیمی است.
همان مساله ی قدیمی بودن یا نبودن.
فهمیدن و تشخیص این مساله برای اهل فن و خبرگان تصویرزیاد سخت نیست. اما بحث من در صورت به یقین رسیدن واثبات حالت دوم است. در صورتی که اثبات شود بازیگراین بازی دونفره خود زهرا امیر ابراهیمی بوده است باید بدون هیچ گونه گذشتی به پای میز محاکمه کشانده شود. در این چند روزه شاهد یادداشت ها و نوشته های مختلفی از سوی افراد و سایت های گوناگونی بوده ام که هرکدام در حالتی کلی و با مسایل مختلف به حمایت از ابراهیمی و تقببح پخش فیلم مستهجن به عنوان انتشار اسرار حریم خصوصی، پرداخته اند. فکر نمی کنم کسی با پخش فیلم مبتذل موافق باشد اما باید توجه داشت که این فیلم یک محصول رسانه ای پورنو است نه یک فیلم کوتاه خانوادگی. دو بازیگر این محصول رسانه ای پورنو با آگاهی به ضبط این برنامه حتی به اجرای سناریو و پوزیشن های تولیدی پورنوهای غربی و حتی شرقی! می پردازتد و حضور فرد ثالث در این میان فرض باطلی است. پس به این محصول تولیدی نمی توان به چشم یک برخورد کوتاه شخصی و خانوادگی نگاه کرد و انشار آن را تجاوز به حريم خصوصی.
ارضای حس کنجکاوی و دیدن فردی که تلویزیون او را به گونه ای دیگر نشان داده در نزد توده باعث از میان رفتن و شکستن قبح پخش این فیلم شد. که اصلا انگار این یک فیلم غیراخلاقی نیست و به راحتی و با قیمت بسیار کم در اختیار همه قرار می گیرد. البته کسی که طالب باشد!
در صورت اثبات این مساله و نامشروع بودن این ارتباط، این بازیگر باید محاکمه شود به خاطر پاس داشت و حرمت گذاری به تمام بازیگرها و هنرمندانی که دایما زیر فلاش دوربین ها و ضبط تصاویرشان حتی در زندگی خصوصی خود هستند و خون دل ها خوردند ولی اسم، اعتبار و هنرشان را آلوده نکردند و به سلامت از تمام تله ها و دام های مقابلشان گذشتند. پرستویی، مشایخی، کیانیان،ارجمند، انتظامی و...ماندن سخت است. کم نیستند بیمارانی که به دنبال بهانه برای آلوده کردن نام هنرمندان و بازیگران پاکیزه اند.
باز هم تاکید می کنم در صورت اثبات این مساله او باید محاکمه شود به خاطر احترام به  تمام جوان هایی که با وجود تمام فشارهای جنبی و اجتماعی و تمام نیازهای فطری و غریزی شان و تمام کمبودهایی که دارند، خودشان را کنترل می کنند و به رفتاری غیرعرفی و غیراجتماعی دست نمی زنند که ناهنجاری دیگری را به تمام ناهنجاری های اجتماعی و فرهنگی اضافه کنند.
 نامه ی دفاع زهرا امیرابراهیمی که چند روز پیش در خبرگزاری ها و روزنامه ها منتشر شد، هیچ تکذیب مستقیمی نداشت بلکه دامن زدن و دخیل شدن در فضای «رمانتیک - عاطفی» ای بود که در این بازه ی زمانی  روی داده است و به راحتی می توان از آن بهره گرفت و حتی کار کرده را نکرده فرض کرد....
وام گرفتن از شعر و فضای عاطفی همیشه هم برای گذشت این ملت عاطفی و مهربان کارساز نخواهد بود....

/ 45 نظر / 27 بازدید
نمایش نظرات قبلی

تو چه کاره ای که تعيين می کنی کی بايد در چه صورتی محاکمه بشه؟

با هوش

آقا يا خانوم دت در دين اسلام امر به معروف و نهی از منکر واجب است بعد شما ميگی هر کی هر کاری می خواد بکنه برات متاسفم

سيد جواد

تند نريد .من يک اسکرين شاتشو تو يک وبلاگ ديدم اصلا اون نيست.نه دماغش نه لباش نه جشماش نمي خونه. تازه اين بدبخت سرشونه نداره برعکس دختره تو عکس شونه هاش براي يک ذ زن بزرگ بود دست کم از امير ابراهيمي بزرگتر بود. متن شما شک برانگيز و متهم کننده بود.اصلا درست ننوشته بوديد.علي چشمشو به کار در حال انجام مي بنده شما نديده غير مستقيم متهم مي کنيد؟!!!!

سلام ای دوست

هلن

کاملا باهات موافقم.

آفونیا

سلام حاج امیر چطوری داداش خوبی ...یه سرک کیشیدیم بینیم چند چندی ....راستی بالاخره خبر نگار شدی ؟

kevin

ba salam : man ba nazareh shoma 20% movafegham. hatman miporsid ke chera? bayad beghoyam ke har kas masoule zendegheyeh khodash ast va nabayad kasi ra motaham kard chon har roz bish az 20 jendeh dar kheyabanhaye ma ghadam mizanand. pas ma nabayad az bazigaran entezareh bish az in ra dasht chon har rozeh javoon haye ma bish az 5 CD suoper ra be rahati taheyeh mikonand va nabayad anha ra mohakemeh kard ; bayad ba anha be narmi harf zad ta az kardeyeh khod pashiman shavand na inke pas az gozarandaneh doraneh mahkomeyat dobareh be in karha dast bezanand. faghat hamin va be nazareh man zahra amir esmaeili nabayad mahkom shavad balke bayad dar khbar hayeh sarasari va melli an ra monakes kard ta vey az kareh khod pashioman shavad.

احسان

دو تا چيز يادمون باشه: ۱- ارحم اراحمين بودن سخت است ولی غیر ممکن نیست. ۲- حکم دادن ساده است ولی بعدا ازت حسابی پرسش و پاسخ خواهد شد. يعنی اگه مو لای درزش بره حسابت با خداست.