ستاره ام!...

 

نمی دانی ، نه شاید هم بدانی ، چه وقتهایی، چه روزهایی و چه شبهایی به این فکر کردم که سرم را روی پاهایت می گذارم و سیر دلم گریه می کنم. با صدای بلند. از هق هق گریه ام خجالت نمی کشم. تو دستهایت را روی سرم  می کشی و هیچ حرفی نمی زنی تا حسابی سبک شوم و آرام . اصلا احتیاجی نیست که حرف بزنی ، همین که هستی ، همین که دلم را گرم می کنم به دعاهای سر نمازت، همین که نگرانم هستی کافیست....
مادرم!
جامعه و آدمهایش حتی همین سلام و علیک های روزانه و ... مرا بزرگ کرد. بزرگ کرد و ترس را به جانم ریخت که باید حتما معقول باشم و متین . ریسک نکنم. مطابق عرف باشم و بد رسمی نکنم بین جماعت پابند به آداب و رسوم...
مادرم! ستاره ام!
نمی دانی چقدر دلم می خواهد سیلی محکمی بزنم توی صورت آن آدمی که نمی دانم به کجا پشتش گرم است و زور می گوید و پیش خود فکر می کند که مرکز خلقت بنی بشر است با این که به ظاهر متدین است و اهل تظاهر به دین و تقوی...
یا آن که جرات داشته باشم به آن استاد محترم بگویم احترام بچه ها به شما فقط به خاطر ترس است ." مراد نیستید ، پی مرید نگردید."
خانم گلم!
آن قدر همه چیز نسبی شده است که به چیزی نمی توان اطمینان کرد . حالا روزگاری است که وفا را باید در بین بی وفاترین آدمها پیدا کرد و تعهد دینی و مذهبی را در بین اخلاق گرایان !
قربانت گردم!
به همان تسبیحات حضرت زهرا (س) که یادم دادی ، سوگند که هروقت گیر کرده ام و کم آورده ام ، سراغ خودشان رفتم و سجده را طولانی تر کرده ام. دعا کن روزی نیاید که به واسطه ی حکمتش و مصلحتش، شک کنم به جواب دادنش. دعا کن اگر آن روز آمد، من نباشم.
نازنینم!
دعا کن همین یک ذره اعتماد و اطمینانی که دوروبرمان  و بین بچه ها مانده است ، از بین نرود که دیگر نفس کشید....


یک شنبه                  
داخل مترو از شهرری تا دروازه دولت
 

/ 13 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهديه پاليزبان

آخ كه اين سيلي ها براي آن آدم هاي متظاهر چقدر لازم است!......در ضمن وقتي مادري باشد كه دعاهايش روشن تر از آفتاب است و اعتقادي كه مي دانيد موقع گرفتاري كجا بايد برويد، ديگر نگران آن روز و شك كردن نباشيد.

نجوا کاشانی

سلام ، نوروزتان مبارک و همیشه ی روزگارتان سبز و خرم باد ... (( در گلستان دمیده نور بهار / چشم گل را به این دیار بیار )) به امید دیدار

فاطمه

به چشمهايش ايمان داری... بعيد است شک کنی!

احسان پرسا

تو نوشتي از راست .. من نوشتم از چپ .. وسط سطر رسيديم به هم ! سلام . سومين دوره مسابقه شعر « بالي براي پرواز » بزرگترين مسابقه سراسري طرح فارسي کليد خورد . براي شرکت در مسابقه حداکثر هفت طرح خود را به آدرس ايميل balibarayeparvaz@gmail.com ارسال فرماييد. با توجه به محدوديت مهلت ارسال آثار براي اطلاع از جزئيات بيشتر روي آدرس زير کليک رنجه بفرماييد. برقرار باشيد.. لطفا !

حميد

سلام اميرک‌م! به گمان‌م تو بزرگ شده‌ای بی‌آن‌که کوچک بوده باشی و اين ظلمی است که اجازه داده‌ای روزگار در حق‌ت بکند. گاهی به‌تر است آدم بين اين جامعه و آدم‌هایش و حتی ميان همین سلام و علیک‌های روزانه، کوچک باشد تا آن‌که نقشی بدان بزرگی را بر دوش بگيرد فوق طاقت شانه‌هايش. برايت آرزو می‌کنم که روزی درد دل‌هايت را برای ستاره‌ای بگويی، چشم در چشم! و بعد لبخند‌هايت را پيش‌کش خانوم گل کنی. حالا فکر کنم آن‌قدر بزرگ شده‌ای که محرمی بخواهی ..

احسان پرسا

با سلام. علاقمندان به آگاهی از تعریف طرح و جزئیات مسابقه ی بالی برای پرواز می توانند برنامه ی تلویزیونیِ رئیسِ هیئت داورانِ مسابقه را در روز دوشنبه 28/1/85 - ساعت 8 الی 9 صبح - از شبکه 5 سیما مشاهده نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک زیر کلیلک رنجه بفرمائید.

محمد

تا بوده همين بوده است. دعا کن بيايد تا حل شود تمامی معادلات حل ناشدنی.

تسنيم

سلام. کمی دير اومدم ولی برای تبريک گفتن هيچوقت دیر نيست هست؟

محدثه

بد مدتها خوندن دوباره جرات ردپا گذاشتن يدا کردم. به اميد اينکه ........