آقای صاحب خانه ...

گفتم:«من نمی یام .»
خانم والده که روسری اش را گره می زد با لحن خاصی گفت:«مگه خونواده ی ما چند نفر هست که یکیمونم عید دیدنی نیاد، یا همه یا ...»
سریع فهمیدم که این دفعه بخشنامه رسمی است و سرپیچی باعث منت کشی آینده. با بی میلی کتاب «در خلوت خواب» را بستم و لباس پوشیدم. لباس هایی که پوشیدنشان عید و غیر عید نمی شناسد . رفتیم صله ی ارحام .
ِِّّۀۀۀۀ
بازکردن در خانه به روی ما با بستن دکمه ی کمر شلوارنظام آقای صاحب خانه همزمان بود . بوسه ای زدیم و بوسه ها گرفتیم . همه چیز عادی بود تا اینکه چای تعارف کردند. امان از این چشم ها که کجاها کار نمی کند... دو سرکِش« قِیطونی»زیر شلواری راه راه آقای صاحب خانه از میان زیپ شلوار نظام ایشان بیرون زده بود. سرکوب آغاز شد. خودم را یاد تمام حوادث غمگینانه ی اخیر انداختم تا جلوی خنده ی بی همه چیز را بگیرم...ماجرا از آنجا جالب شد که آقای صاحب خانه تقریبا دو زانو روی مبل نشستند و بحث جنگ عراق و آمریکا را شروع کردند...من هم دقیقاروی مبل روبه رویی آقای صاحب خانه نشسته بودم، داشتم می ترکیدم . نگاهی به ابوی و خانم والده و اخوی انداختم ... اخوی به بهانه ی پسته ای افتاده به زمین به زیر میز رفت واز زورخنده ده دقیقه ای بالا نیامد،ابوی تشری زد
وآرام گفت :« حیا کنید، زشته .»
بحث آقای صاحب خانه به سیاست های جنگی بوش رسیده بود که مهمانان جدیدی رسیدند و ما زحمت را کم کردیم .
ای کاش آقای صاحب خانه متوجه کش های دوسره ی بیرون آمده شده باشد...

/ 14 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
jalal

من اگه بودم از زاويه‌ی ديد اون کش روايت می‌کردم !

sabokbar

زيارتکم مقبول و سعيکم مشکور

ali

آخر شبيه يه کم خنديديم.مرسی

مسعود

سلام/ خيلی جالب بود/دمت گرم/ حسابی خنديدم/يه سری به ما بزن

سيامك

سلام ! عرض شود که من ياد يکی از داستانهای کشکول شيخ بهايی افتادم که یادم نیست او از کجا کش رفته بود !!! ولی به هر حال در باب مردی بود که بر بام خانه رصد کواکب می کرد و از اهل و عيال مربوطه و مهربانی اش با مرد همسایه در زیر بام بی خبر بود !! حکايت مرد داستان شما و تحليل جنگش چيزی در اين مايه ها بود !! شاد باشی

مهدي

سلام . داستانت رو خوندم و در نوع خودش جالب بود. موفق باشی. ديدنی ها!

behrooz

حميد تو ديگه چرا؟!!!!!!!!!!!!! جلال می بينم که هنوز در وبلاگت رو تخته نکردی

عباس به نمايندگی از صابخونه

بی‌معرفت! اين رسمشه؟حالا خوب می‌شد اون دفعه که اومدی پول اجاره‌رو بدی يه دفه.....يادته چن‌تا رنگ عوض کردی ولی من اصلن!به روی خودم نياوردم...يا اون روز.....لعنت خدا بر شيطان!